اخبار

هدف مخالفان برجام، تضعیف روحانی است

یک عضو مجمع مدرسین و محقین حوزه علمیه قم در گفتگو با ایلنا گفت: ‌برجام تمام مراحل قانونی را طی کرده و مجلس اصولگرا آن را تصویب و رهبری هم آن را تأیید کرده‌اند، ‌ اینها مطالب روشنی است، و از این رو مخالفت‌های عده‌ای با برجام توجیه منطقی و کارشناسی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین مسعود ادیب  اظهار داشت: ‌ به هر حال برجام یک تصمیم ملی بوده و حتی قبل از اینکه آقای روحانی به قدرت برسد، خود رهبری در نظر داشتند که به سمت یک نوع تفاهم در مسئله هسته‌ای پیش بروند و این مسئله کاملا روشن است.

ادیب گفت: گمان می‌کنم هدف افرادی که به بهانه توافق هسته‌ای و برجام با دولت مخالفت می‌کنند، برجام نیست، بلکه تضعیف دولت آقای روحانی است و جلوگیری از رأی آوردن ایشان در سال ۹۶ است.

این عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم تأکید کرد: گرچه مخالفان برجام فقط به دنبال این هستند که به اهداف سیاسی خود در مخالفت با آقای روحانی و دولت او دست یابند اما نتیجه کارشان این است که مردم نمی‌توانند از ثمرات برجام استفاده کنند و شاید به همین دلیل بود که می‌دیدیم آقایان مراجع تقلید، علما و دیگر بزرگان نسبت به کارشکنی‌ها در مقابل توافق هسته‌ای و برجام واکنش نشان داده و از دولت تشکر کردند.

ادیب گفت: ‌ پیداست که چون عده‌ای، نسبت به دولت آقای روحانی و منزلت سیاسی و جایگاه مردمی او حساسیت بیش از حد دارند، برجام را بهانه‌ای کردند برای آشفته کردن اوضاع و محروم کردن آقای روحانی از دستاوردهای سیاسی برجام و در ‌‌نهایت محروم کردن مردم از ثمرات حقیقی برجام، در حالی که برجام می‌تواند برای کشور کارگشا و گره گشا باشد. / ایلنا

خوانده شده 4157 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا