اخبار

هر جایی که آزادی بوده دین اسلام ضرر ندیده است

رئیس مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در آیین دومین سالگرد ارتحال آیت الله محمد حسین زرندی امام جمعه سابق کرمانشاه گفت: هر جایی که آزادی بوده تا جوانان و اندیشمندان حرفشان را بزنند، دین اسلام ضرر ندیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید حسین موسوی تبریزی عصر پنجشنبه در این مراسم که با حضور مسئولان و اقشار محتلف مردم کرمانشاه در تالار شهید بهشتی این شهر برگزار شد، افزود: اسلام به همه شبهات پاسخ دارد لذا باید فطرت انسان را بیدار کرد نه اینکه خفه کرد. وی اظهار داشت: فضای معنوی و ایثار در جامعه کم رنگ تر شده است، از این رو باید کمک کنیم به آن فضای معنوی اوایل انقلاب بر گردیم.

آیت الله موسوی تبریزی اظهار کرد: در فضای باز سیاسی اوایل انقلاب حضرت امام (ره) تاکید داشتند که علما در خصوص سئوالات و اندیشه های جوانان و اندیشمندان با سعه صدر برخورد کنند و انگ بی دینی نزنند. وی گفت: یکی از صفات بارز مومن این است که حرف های دیگران را بشنود لذا علمای واقعی آنهایی هستند که هرگز نخواهند یک نفر غیرموحد و کافر در زمین باقی بماند، نه اینکه کشته شود.

در این مراسم حجت الاسلام هادی زرندی فرزند مرحوم آیت الله محمدحسین زرندی نیز به بیان پاره ای از خدمات نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در استان پرداخت و به برخی ویژگی های شخصیتی و اخلاقی وی اشاره کرد.

آیت الله زرندی از سال 1363 تا سال 1387 مسوولیت نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه کرمانشاه را برعهده داشت و پس از آن تا پایان عمر تولیت مدرسه علمیه امام خمینی (ره) را عهده دار شد. وی سرانجام شامگاه ششم خرداد 1393 و در سن 82 سالگی بر اثر ناراحتی قلبی دعوت حق را لبیک گفت و در محوطه حوزه علمیه کرمانشاه به خاک سپرده شد.

خوانده شده 4486 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا