اخبار

پیام تسلیت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت رحلت حضرت آیت‌الله‌العظمی موسوی اردبیلی (ره)

مطالب مرتبط

بسمه‌تعالی
إِذَا مَاتَ‏ الْعَالِمُ‏ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ‏ءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَة (المحاسن، 1، 233).
رحلت فقیه فرزانه، عالم آگاه و مرجع بزرگوار شیعه حضرت آیت‌الله‌العظمی موسوی اردبیلی (ره) ضایعه‌ای بس بزرگ و دردناک است.
فقیهی که بیش از هفتادسال در کنار تعلیم، تعلم، تحقیق و تألیف در علوم الهی ـ اسلامی، کارهای بزرگ فرهنگی و خدمات اجتماعی را نیز عهده‌دار بود. از دست آوردهای این عالم آگاه به زمان تأسیس مدارس مفید، دانشگاه مفید و موسسه خیریه مکتب امیرالمؤمنین (ع) بود که گامی بزرگ در اعتلای فرهنگ کشور محسوب می‌شود. این مرجع فقید در دوران انقلاب از یاران نزدیک امام خمینی رضوان‌الله علیه بود. حضور ایشان در شورای انقلاب، مجلس خبرگان قانون اساسی و نقش مؤثر در ساماندهی امور قضایی در کنار شهید بزرگوار آیت‌الله بهشتی (ره) و پس از ایشان در شورای عالی قضایی از کارهای مهم و خدمات بزرگی بود که ایشان برای انقلاب، میهن عزیز و مردم بزرگوار انجام داد. شناخت درست آن مرحوم از اسلام و اوضاع سیاسی اجتماعی ایران، تلاش در جهت رفع اختلافات داخلی، توصیه به مسئولان نظام در همراهی با مردم و همدلی ایشان با اصلاح‌طلبان و مظلومان بر آگاهان پوشیده نیست.
ما این ضایعه بزرگ را به حضرت ولی‌عصر (عج)، حوزه‌های علمیه، مراکز علمی و دانشگاهی و خانواده معزز ایشان به‌ویژه حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید علی موسوی اردبیلی تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال رحمت و مغفرت برای ایشان مسألت می‌کنیم.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
3/9/1395

خوانده شده 3273 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا